A Nature Neuroscience című orvosi szaklapban megjelent tanulmány készítői több mint száz New Yorkban és Miamiban élő helyi lakos kedélyállapotát vizsgálta hónapokon keresztül. A tudósok az adatokat elemezve arra jutottak, hogy akit több új és különböző élmény ért nap mint nap, boldogabb volt, és pozitívabban állt a mindennapokhoz. A tudósok azt is kiemelték, hogy ezeknek az új élményeknek nem kell sorsfordítónak vagy elementáris erejűnek lenniük.
Egyszerűen a saját szomszédságunk felfedezése meglepően sokat javít a mentális egészségünkön, különösen ha az életterünk az utóbbi időben jelentősen leszűkült, és már az is élményszámba megy, ha a szupermarketbe elmegyünk bevásárolni – utaltak a kutatók a koronavírus-járvány miatti korlátozások hatásaira.
Ami a leghatásosabb kedélyjavítónak bizonyult, az az volt, ha valaki nem a megszokott útvonalon jutott el az úti céljához egy-egy napon, hanem másik utat választott
– emelte ki Catherine Hartle, a New York-i Egyetem pszichológiaprofesszora, a tanulmány társszerzője. Úgy tűnik, a boldogság tényleg mindenütt és mindenben ott van, csak ha mindig ugyanazt az utat választjuk, könnyen elkerüljük egymást. „Az eredményeink azt mutatják, hogy boldogabbak lehetünk, ha időnként változtatunk a napi rutinunkon. Ugyanakkor hajlamosabbak vagyunk olyankor módosítani a szokásainkon, ha egyébként is vidámabbak, jókedvűbbek vagyunk.”
Olvastad már?
Ha 100 évig szeretnél élni, költözz kertvárosba
Egy friss kutatás szerint azok az emberek sokkal nagyobb eséllyel érik meg századik születésnapjukat, akik olyan környéken élnek, ahol sétatávolságra vannak a boltok, iskolák, hivatalok.
Forrás: The Lonely Planet
Fotó: Unsplash
…read more
Source:: Marie Claire